O hodowli

Hodowla "Bukowa Ostoja" istnieje od 2006 roku. Opieramy się na psach krajowych oraz importach z czołowych hodowli europejskich. W hodowli znajdują się psy między innymi z Węgier, Bośni i Hercegowiny, ale także o wpływie krwi serbskiej, czeskiej, słowackiej oraz niemieckiej. Tak duża pula genetyczna pozwala na swobodną hodowle jagdterierów o jak najlepszych cechach użytkowych oraz wysokim eksterierze, co potwierdzamy na konkursach pracy, wystawach, a przede wszystkim na polowaniach.

 

Dążymy do tego by nasze psy były wszechstronne, realizując tym samym cele założycieli rasy. Jako cztero pokoleniowa rodzina myśliwych nie wyobrażamy sobie polowań bez dobrze wyszkolonych  psów myśliwskich.

 

Naszą pasją są polowania z norowcami, które są doskonałym sprawdzianem umiejętności i wytrwałości psów. Polujemy również na zwierzynę grubą jak i ptactwo, gdzie pomoc czworonoga jest nieodzowna. Pracę hodowlaną i włożony wysiłek pragniemy przekazywać innym myśliwym, by z polowania mogli czerpać jak największą satysfakcje i przyjemność.

 

Pozdrawiamy

Hubert i Marian Dębowscy

 
stat4u